MaCphone

Změna IMEI Samsung, Huawei, LG, HTC, Sony a další

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Mnoho lidí se ptá zda je možné nějakým způsobem změnit IMEI u mobilních telefonů. Odpověď je jednoduchá - ano je to možné. Pokud vlastníte vhodné vybavení, máte dostatek znalostí a zkušeností, tak změna IMEI u drtivé většiny mobilních telefonů běžících na OS Android je možná. V tomto článku se pokusím nastínit jak na to u telefonů Samsung a proč to vůbec jde.

 

 

Téměř všechny telefony Samsung vyrobené 2013 - 2017 (např. Samsung Galaxy S3, S3 mini, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 edge ale i modely Samsung Galaxy Note a všechny další) mají nový typ zabezpečení týkající se IMEI.

Všechny telefony, které opouští výrobní pás jsou vybaveny jedinečným "podpisem" (klíč, certifikát), který je vypočítán přímo v Samsungu a uložen v databázi. Tato kombinace je jedinečná jako samotné IMEI.

Z toho plyne jediné - ten kdo je schopen změnit certifikát, je schopen změnit IMEI. Nebudu sem dávat návod jak a pomocí čeho certifikát/IMEI změnit natož kde certifikáty sehnat. Směnárna jaká se dnes s certifikáty strhla už bohužel vede k tomu, že se za certifikáty pro některé telefony musí platit...

Jak je známo, Samsung osazuje telefony několika typy chipsetů. Bohužel různý chipset rovná se různá složitost změny certifikátu.... Obecně lze však říci, že telefony s Qualcomm chipsetem mají silnější zabezpečení tudíž je změna IMEI složitější - nikoliv však nemožná.

Pokud si chcete svůj certifikát alespoň ověřit, zkuste zadat na svém telefonu kód *#0011#

Řádek IMEI Certi nám říká jestli je náš certifikát k IMEI v pořádku. Tzn. pokud místo PASS čteme FAIL, zřejmě nemáme telefon registrovaný v sítí a IMEI je buď NULL/NULL nebo servisní... a je třeba opravy.

Ptá-li se někdo zda je takový změna IMEI legální, tak pak je odpověď jednoduchá. Jak jinak opravit ztracené IMEI, než tak, že se musí zavést nový certifikát s novým IMEI.

Co se týče dalších značek jako například Huawei, LG, HTC nebo Sony, ale telefony jiných výrobců, které běží na různých čipových sadách (Qualcomm, MTK atd.) tak i zde je samozřejmě změna IMEI možná. Postupy se od Samsungů liší nicméně výsledek v podobě nového IMEI je stále stejný.

V případě dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

 

You have no rights to post comments

Jste zde: Home Změna IMEI Samsung, Huawei, LG, HTC, Sony a další